Amerika’ya Giriş

Yaklaşık 10 ay süren bazen yorucu ama genel olarak keyifli latin amerika gezmesi nihayet bitti. Kısıtlı ispanyolcamızla derinlemesine gidemediğimiz diyaloglardan artık sıkılmıştık ve kendimizi daha modern bir ülkeye atma fikri çok iyiydi. O yüzden Meksika yolculuğumuzu uzatmadan Texas sınırına dayandık. 1 saate yakın bir sınır geçiş kuyruğu bekledikten sonra sıra bize gelmişti. Tek tek geçmeyi beklerken ikimizi birden çağırdı polis. Önce nereli olduğumuzu sonra buraya nasıl geldiğimiz sordular. Meksika’dan geldiğimizi öğrendiklerinde ise şaşkınlıklarını gizlemediler. Başımıza hiç mi bir şey gelmemişti diye meraklandılar. O kadar meraklılardı ki bizi adam gibi kontrol bile etmediler. Belki de yüzümüze yansıyordu son zamanlardaki gergin geçen günlerden sonra iletişim kurabileceğimiz ve derdimizi daha rahat anlatabileceğimiz bir ülkeye varmak. O yüzden de çok sıkıştırmamış olabilirler.

Önce plakalar kontro ledildi pasaportlarla beraber sonra da üstün körü bir çanta kontrolü. Instagram’dan takip etmeye başlayan bile oldu sınır polislerinden. Sorunsuz bir geçişten ve 6 aylık izinden sonra kendimizi herşeyin kocaman olduğu ülkede bulduk. Hava sanki bir anda güzelleşmiş, motorlarımız bile sanki daha hızlı gidiyordu. Rahatlıkla karışık ne yapacağımızı bilmediğimiz bir akşama doğru sürdük motorları. Hava karardı ama hala sürüyorduk. Nerde kalacaktık, hangi kasabaya gidecektik, sokakta bira içebilecek miydik vs gibi çılgın bir ton soru vardı aklımızda.

Tüm bunları düşünürken o akşam kendimizi bir kilisenin bahçesinde bulduk. Büyük bir toplanma vardı, ben o kadar gerilmiştim ki süpermarket kadar büyük kilise ve bahçesine parketmiş yüzlerce araba yüzünden, Tuğçe’ye dedim lütfen sen sorar mısın bahçelerinde çadır kurup kuramayacağımızı. Sordu geldi ve kurduk çadırı. En yakın benzinciye sürüp bifraları aldım ve geldim. Fakat markettekiler hala ispanyolca konuşuyordu. Neyse tokuşturduk biraalrı girdik çadıra. Ne polis geldi ne başkası ilgilendi. Uzun süredir uyuduğumuz en rahat uykuydu sanırım.

Böyle başladık amerika macerasına…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s