Göz Problemi

La Paz, Bolivya’da baş gösteren daha sonra ara ara karşıma çıkan bir göz problemim oldu. Sanki göz numaram değişmiş gibi uzağı görememeye başlamıştım. Başlarda bunu yükseklik ve kan şekerine bağlasam da, beslenme düzenimi korumam, sürekli kan şekeri ölçmem neticesinde olayın kan şekeri ile ilgili olmadığına kanaat getirdim. Kolombiya’da yükseklik azalınca problem yine düzelmeyince geriye ihtimal vermediğim ama Tuğçe’nin olabilir dediği son birşey kalmıştı sebep olarak.

Uyuni’de motorumun aynalarını değiştirmiştim, titreşim yüzünden sol ayna kırılıp, tek ayna satmadıkları ve bir çift ayna satın almam gerektiğinden ötürü. Kırılan sol aynayı atıp, sağ aynayı saklamıştım ne olur ne olmaz diye. Yeni taktığım aynalar ise çin malıydı ve titreşimli gösteriyordu. Göz problemlerim de Uyuni’den sonra La Paz’a varınca başlamıştı. Medellin, Kolombiya’da sol aynayı orjinal Yamaha olan bir ayna ile değiştirip, eski sağlam sağ aynayı da geri taktım. 2 gün içerisinde görüşüm normale döndü, bir daha da bozulmadı. Sorun gerçekten aynalarmış.

Herşeyin orjinalini kullanmak gerekiyorun en güzel örneği oldu benim için. Aman dikkat.

Göz Problemi” üzerine bir yorum

  1. Temelin bir fıkrası ver. Temel bir gün doktora gider ve doktora bedenin her yerinin ağrıdığını nereye dokunsa canının yandığını söyler. Doktor tarafından yapılan muayene neticesinde parmağının kırık olduğu ve parmağıyla dokunduğu her yerde aslında parmağının ağrıdığı anlaşılır. Sağlıcakla kalın. Sizleri keyifle takip ediyorum.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s