Elektroniklerin Nemden Bozulması

Ekvador’a girdiğimizden ve yüksekliğin azalmasındna itibaren yaşadığımız sorunların birçoğuna sebep olan nemden bahsetmek istiyorum.

Peru bitip de kendimizi dağlardan denize atma isteğimizle Ekvador’un Montañita şehrine atmıştık. Burası Pasifik kıyısında ol nemli ama şahane kumsallı bir sörf cenneti. Biz de 5 gün kaldık burda, ama bir kampingde çadırda kaldık. Bu sırada bir iki kere macbook sorun çıkarttı ve klavye, trackpad ve usb’ler çalışmadığından ne login olabiliyor ne de dışardan klavye bağlayabiliyorduk. En sonuncusunda bir daha düzelmemek üzere bozuldu. Ekvador’un başkenti Quito’da apple servisine götürdük ve bir günlük incelemenin sonunda bilgisayarın logic board’unun paslandığı ve temizlenemediği, değişmesi gerektiği aktarıldı bize.

Aynı dönemde Nikon marka fotoğraf makinemizde de şiddetli nemlenme oldu ve o da net çekmemeye ışığı doğru ölçmemeye başladı.

Her ikisini de güneşte dinlendirdik Nikon biraz düzeldi ama macbook düzelmedi.

Medellin, Kolombiya’ya vardığımızda ucuz ama iş görecek kalitede bir bilgisayar aldık. Tüm programları kurduk, herşeyi yapabilir hale geldik ama o gün mac’in çalışacağı tuttu. Şu anda bu post’u onu kullanarak yazıyorum 🙂 İki bilgisayarımız var artık.

Nikon’a gelince, Nikon’da hala sorunlar var, ışığı yanlış hesaplayıp, sürekli çok parlak çekmeme sebep oluyor. Hala içerilerde bir yerde sorun var. Bu konuda yardımcı olabilecekler yazarsa çok seviniriz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s