Baños ve Pailon del Diablo Şelalesi

Baños Ekvador’un acayip bir şehri. Neden bu kadar turist burda, ne var pek anlayamadık 🙂 Tamam her taraf şelale, macera aktivitesi de bunlar nerdeyse bu bölgede her yerde var ama bir şekilde burası çok daha fazla turistik olmuş. 

Sanırım bu sonsuzluğa uzanan salıncak burayı meşhur etmiş ve bu yüzden turist akınına uğruyor. Salıncak ise şöyle, öyle bir adamın arazisinde duran, zamanla meşhur olup günde ortalama 200 kişiyi ağırlayan bir yer haline gelmiş. Ama arazi sahibi de ilgiyi boş bırakmamış kendince şenlendirmiş ortalığı. Tellerden ve kaymalı aktivitelerden oluşan minik bir oyun parkı olmuş. Giriş 1 dolar. Otobüsle çıkılıyor o da 1 dolar. Yürünebilir de ama çok dik ve 3-4 km. Biz üşendik 🙂


Baños’ta 2-3 gün takıldık Ati ile. Bakkalla akşamları bira içtik derken gitme zamanı geldi ve heyecanla beklediğimiz, sadece 14 km uzaktaki Pailon del Diablo şelalesine doğru yola koyulduk.


Şelale’nin girişi 1,5 dolar ve 15 dakikalık bir yürüyüşle kapıya varıyorsunuz. Macera burdan sonra başlıyor. Hani hep diyoruz ya toprak anne pachamama diye, işte burda diyor ki öyle bir sıkıştırırım ki suyu aklınızı alırım yanında dururken. Böyle bir güç böyle bir şiddet belki görmedik o ana kadar. Iguazu da güzeldi ama yalan yok böyle etkilenmedim ben. Kayaların altından sürünerek şelalenin kalbine kadar gidilebiliyor. Tam altında insan heyecandan ne yapacağını şaşırıyor.


Unutamayacağımız bir tecrübe ve ıslanma ile dönüyoruz motorlara. Güzel bir öğle yemeği yiyip amazona doğru sürüyoruz motorları.

Baños ve Pailon del Diablo Şelalesi” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s