Bir telefon görüşmesi

Bu sabah, tabi ki bize göre sabah, bir takipçimizle telefon görüşmesi yaptık. İyi ki de yapmışız. Çünkü insan hiç tanımadığı birisiyle konuşurken turun 9 aylık özetini bir saatte yapar kıvama gelebiliyor ve çok hızlıdan sonuca varıp ilerisi için ne yapmak istediğini kavrayabiliyor. 

Mesela güney amerikayı özetledik telefonda, sonuç ortadoğu – ön asya – avrupa gibi bir yerden gelen bizlere göre kültürü yavan. Paranız bolsa ya da düşük bütçeli değilseniz bizim gibi, evet avrupai tatta bir çok aktivite var ama onlar için buralara gelmeye değmez. Kolonyel mimari için ise hiç gelinmez, gidin İspanya’yı gezin. Buralar ancak inka maya aztek gibi yerel kültürüne meraklıysanız, noktadan noktaya gezilmek için ideal. Tabi bunları anlamak için bizim 6 ay gezmemiz gerekti. Bir de böyle ahkam kesebilmenin sebebi zaten kendi ülkemizde zaten güzel bir yaşantımız olması ve birşeyden kaçtığımız için yola çıkmış olmamamızdı. Kendimizi yolda bulmak derdinde değildik hiç 🙂

Nihayetinde yetti artık 🙂 hızlıca yol almak lazım. Artık alıştığımız ama durduğumuzda hem zihnimizin hem ds bedenimizin hatırlattığı bir yorgunluk var. O yüzden durunca durası geliyor insanın ve durmak demek para harcamak demek.

Motosikletle gezmekte sanırım yol almak var mantalitede. Artık hızlanıyoruz biraz. Dönüp hayatımızın kalanına bakabilmek için.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s