Montañita, Ekvador – 6 günlük yatış :)

Ekvador’a girer girmez, dümeni sahile kırmıştık hatırlarsınız. İşte bu plaj ilk durağımız oldu. Sebebi surf merkezi olması ve hem yatıp hem de surf öğrenmek istememiz.

Pasifik kıyısındaki bu kasaba aslında yerli turistlerin uğrak noktası. Bir çok bar, restoram ve otel var. Biz ise denize sıfır bir kamping arıyorduk ve birkaç soruşturma sonucunda bulduk. Guacamayo hostel. Bahçesinde 3-4 çadır için yer var. Aslında bir çadır alanı daha var ama internet çekmediği gibi sıkış tıkış. Orası 4 bizim tercih ettiğimiz ana bahçe 5 dolar adam başı. Fakat bizim alanda hem internet var hem barbekü hem de pinpon 🙂


Çadırları kurup hemen denize dalıyoruz. Su tam ideal sıcaklıkta ve acayip dalgalı. Girmesi bayağı kolay.

Ertesi sabah bir sörf tahtası kiralayıp, önceki gece youtube’dan aldığımız derslerle başladı maceramız. Bu arada Attila ile de yazışıp onu da beklemeye başladık.


Attila geldiğinde yarım yamalak ayakta durabiliyordum tahtada. Fakat ati geldiğinde, günümüzü şenlendiren pin pon maçlarımız başladı. 3 günün süren çekişmeli maçlar neticesinde ati şampiyon oldu. Son gün yan çadırdaki Amelie de bize katıldı. 


Hostelin en acayip yani biz hariç herkes gönüllü çalışandı. Yaklaşık 10 tane gönüllü vardı ve bu sayede gostel tertemizdi.

Bizim için burayı özel kılan ise, sokaktan bulup topladıklarımızla yaptığımız dükkanımızda, kahvaltı satma girişimimiz oldu. Neyseki tüm sermayemiz yenebilen şeylerdi de zarar etmedik 🙂 Eksikleri gördük, yanlış zaman ve yanlış hava koşulları ve de utangaçlığımız bir araya geldi ve sadece kahveniz var mı sorusuyla yetindik ilk ticari girişimimizde 🙂


6 günün sonunda rotayı 50 km kuzeydeki Puerto Lopez’e çevirdik.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s