Havuz Başı Kamp

Evet Ekvador’a geldik. Hızlı bir araştırma neticesinde nerde ne var baktık ve dağdan sıkıldığımızı, kolonyel şehir bir süre görmek istemediğimizi farkettik. 

İspanyollar kesmiş biçmiş, fakat hala herkes İspanyol mimarisi peşinde. Alası İspanya’da var, orayı da gördük, o yüzden gözümüzü Ekvadorun sörf cenneti pasifik kıyısına çevirdik. Bunun içinde Cuenca’yı pas geçip direkt sahil otoyoluna bağlandık.

Heden Ekvador’un en büyük şehri olan Guayaquil’e varmadan sakin bir yerde konaklamaktı. Sonraki gün de Guayaquil’i pas geçip direkt sahile gidecektik. şöyle bir yokladık nerelerde kalabiliriz diye, karşımıza bir mekan çıktı. Kamping ve hostelmiş. Havuzu varmış hmmm… İşaretledik en azından görelim diye. Başladık sürmeye.

Sahil yolu muhtemelen Guayaquil’e giden otobüs ve kamyonlar yüzünden aşırı kalabalık ve sık sık gidiş geliş toplam 2 şerit bir haldeydi. Sollanmak ve sollamak yüzünden pür dikkat gittik hep. İlk izlenim Ekvadorluların da en az Perulular kadar çılgın olmaları trafikte. Görmeden sollamalar, girip çıkmalar, ani frenler. Hatta Perululardan daha gehlikeli diyebilirim. Sanırım benzin daha ucuz diye hatta bayağı ucuz diye aşırı gazlamaları esas sorun. Tabi bu önermede dünyanın en pahalı benzinlerinden birini kullanan Arjantinliler neden böye deli gibi kullanıyorlar açıklayamıyorum. Tüketim toplumu olmak böyle birşey demek ki.

Neyse kampingi bulduk, gayet sakin, havuzlu ve kahvaltı dahil adam başı 10 dolar dedi. Biz de toplam 15 dedik, bizim dediğimiz oldu 🙂


Motorları havuz başına çekip fotoğraf çekip havuza daldık. Sonra da yine havuz başında akşam yemeği yapıp yedik. Egzotik kuşların sesleri eşliğinde mis gibi uyuduk ve kahvaltımız yapıp yola çıktık. İnsülinleri orda unuttuğumuzu 25 km sonra farkedecektik 🙂


Bastık geri döndük, 290 km olan hedefimiz 340’a çıkmıştı ama Montañita adlı sahil kasabasına vardığımızda saat 15:30’du. Ekvador’da otoyollar birçok yerde de 2 şerit tek yön olduğu için hızlıca yol katettik.


Montañita ise yabancı akınına uğramış bir dalga sörfü cenneti. Hemen bir kampinge yerleşip mayoları giyip dalgalarla oynamaya gittik. Sonra da kasabayı turlamaya. Herşey dolarla olduğundan kendi yemeğimizi kendimi yapmaya karar verdiysek de bu akşam dışarda yedik. Yarından sonra ekonomi 😉 

Merak edenlere Ati ikingüne burdaymış 😉

Havuz Başı Kamp” üzerine bir yorum

  1. 1 yılı tamamladınız. Bravo size. Guayaquilde bir nehir çok ilginçti. Yanlış hatırlamıyorsam belli bir saatten sonra ters akıyordu. Mustafa hoca ya sormalı. İyi sürüşler.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s