Machu Picchu’nun Sürprizleri Zeynep ve Serdar – İki tertemiz insan

Machu Picchu’yu yürüdük, gezdik. Aguas Calientes’te termal havuza girdik. Sokaklarında gezdik. Buraya gelirken de aklımızda hep şu vardı. Acaba kaç türk göreceğiz?

Hiç görmedik 🙂 Odaya geldik fotoğrafları paylaştık. Paylaştıktan sonra adaşım olan bir takipçimiz bize Machu Picchu’da yaşayan iki Türk’ten bahsetti. Bir cafe işletiyorlarmış. Mariposa yani Kelebek Kafe.

Kafe köy çıkışında nehir kenarında. Hemen irtibata geçtik ve sabah kahvaltısı için sözleştik.

Mekana geldiğimizde bizi sarılarak karşıladı Zeynep ve Serdar. Onların hikayesi de bir o kadar ilginç. Kendilerini bu kıtaya hatta bu coğrafyaya ait hissetmişler seyahat ederken. Bu cafe’yi ise sahibi Leonardo ile beraber işletmeye başlamışlar 6 ay kadar önce. Yeri gelmiş tren yolunda köfte satmışlar yeri gelmiş kafede türk usulü empanada yapmışlar.

Kısacık zamanda öyle bir sohbet ettik ki bu ikiliyle, bizi derinden etkilediler. Belki farkında değiller belki de farkındalar fakat bizi Aguas Calientes’ten Hidroelectrica’ta kadar olan yol boyunca düşünmeye, konuşmaya ve sorgulamaya ittiler. Bazı kararlar almamıza sebep oldular.

Öyle bir enerjileri vardı ki, nasıl olduğunu anlayamadığımız bir şekilde içimize işlediler. Bizim gibi iki insan, fakat başka bir boyuta geçmişler. Çok sorguladık ve hak verdik. Artık daha berrak kafalarımız. Kendi yolumuzu çizdik yürürken.

Şimdi onları içlerinde enerji başka bir mekana, kendi ortamlarını oluşturmaya itmiş. Yakında yine Cusco bölgesinde başka bir yere geçecekler ama o kadar yürekleri temiz, zihinleri berrak ki, bir de üstüne yetenekliler. Umarız herşey istedikleri gibi gelişir, ya da gelişen şeyler onların istediği gibi olur demem daha doğru olur sanırım.

Bu kadar şeyin yanında hazırladıkları kahvaltıyı atladım. Uzun süredir böyle güzel kahvaltı yapmamıştık. Ellerine sağlık 🙂 Tekrar görüşmek üzere 🙂

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s