Romanya’da Gece Hipoglisemisi

Daha Romanya’daydık. Özgür kamp için çok güzel bir alan bulmuştuk. Birşeyler yedikten sonra yattık. Normalde yanımızda her zaman şeker/bisküvi/meyve suyu/bal vs oluyor. Fatih’in aniden şekerinin düşme ihtimaline karşi… O gece nasıl olduysa kana hızlı karışacak hiç bir şeyimiz yokmuş! Gecenin bir yarısı Fatih’in şekerinin düşmesi ve hic birşey bulamayıp Fatih’in 4-5 tost ekmeğini yemesini, terden sırılsıklam olmasını, kalbinin yerinden çıkacakmış gibi atmasını, soluklaşan rengini ve dakikalarca yükselmeyen kan şekerini… O anı asla unutamayacağım! Hiçliğin ortasında, gecenin bir yarısı kimseler yok… Büyük bir ders oldu! Bir daha abur cuburumuz hiç eksik olmadı ama neyse ki Fatih kısa zamanda şekerini kontrol altına aldı da bir daha hic sorun yaşamadık.

Romanya’da Gece Hipoglisemisi” üzerine 2 yorum

  1. Geçmiş olsun. Yorumlarınızı takip eden insanlar, size dua ediyorlar, iyi dilekler gönderiyorlar emin olun.
    Ben de en çok bundan korkuyorum. “Motosikletle Gobi çölünü geçtim” diyorlar mesela. Eee aniden bi tansiyonun düşse, kalbin sıkışsa ne yapacaksın? Romanya’da şekeriniz düştü. Dil bilmezsin yurt bilmezsin. Ambulans çağırsan karşındakine Romence mi anlatacaksın? Yurtdışı uçakla-arabayla gezilerim oluyor. Motosikletle de ıssız yerlerde geziniyorum ama içimde bu korku arka planda bana hep fısıldıyor. Kalp krizi geçirsem, tansiyonum düşse, zehirlensen, dağda bayırda ne yaparım diye? Sizin içinizde sürekli bir korku yok mu? Tabi ki yok. Ama bunu nasıl aşıyorsunuz? Teşekkür ederim.

    Beğen

    1. Sadece önlem alabiliyoruz. Tehlikeye girmemek için. O gece de yine yiyecek birşeyler vardı ama işte yazıdaki gibi hem uzakta hem de hızlı şeker yükselten gıdalar değildi. Kalp krizine gelince de, yatkınlık varsa yapacak çok birşey yok, o olana ladar ne yaşarsak kar. Bunları düşünerek yaşayınca, güzel tecrübelerden mahrum kalınıyor.

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s