Chilecito – Belen

Dünkü rota Chilecito – Belen arasındaydı. Sıcak bir rüzgara karşı başladı yolculuk. Rakım ise 1000 metrelerden 1300’lere çıktı.
Ruta 40 hiç bitmeyecek gibi görünürken başlarda artık 4000’li kmler geldik. Ülkenin güneyinden kuzeyine çıkan, dağlara paralel giden bu yolun büyük çoğunluğu rüzgarlı ve dümdüz. Neredeyse sonlarına geldiğimiz bu yolla ilgili bir anımız olsun istedik ve tam 4000. Kmde fotoğraf çekelim dedik. Fakat 4000. Km tabelası yolun başka bir yolla kesiştiği yerde kaldığı için yoktu. Buna bir üzüldük, dedik ki o zaman 4040’ta çekeriz fotoğrafı. Bu sefer de 4040 tabelası bir köprüye denk geldiği için yoktu. Hal böyle olunca da hıncımızı 4041’den aldık 🙂


Molalarla Belen’e geldik. Buraya gelene kadar ki kasabalar ve köyler güneydekilere göre daha hareketli ve kalabalıklaştı. İnsanların ten rengi koyulaştı ve gerçek güney amerikalılara benzemeye başladılar.


Belende ilk bulduğumuz kampinge pazarlıkla 130’dan 100’e düşen fiyatla girdik. Pek kamping gibi değildi ama yine de çok düşünmedik. Eşyaları motorlaa kilitleyip çadırı kurmadan 1-2 km uzaklıktaki süpermarkete yürüdük ama peşimize kampingte takılan köpekler bizden hiç ayrılmadı. Hatta süpermarkete bile girdi bir tanesi ve kimsenin umtunda olmadı bu durum. İyi mi kötü mü bilemedim bu.
Alışveriş yapıp yemeğimizi yaptık sonra çadırı kurduk ve yattık. Sabah ise ilk iş güzel bir omlet yemek oldu.


Kahvaltı sonrası iki motoru da çardağa astım ve arka lastikleri söküp takozları sağlamlaştırdım. Bir de böyle deneylim. İlk fırsatta da orjinal takoz alıp değiştirmek lazım.


Tuğçe sonrasında motorları yıkadı ve birşeyler atıştırıp yola çıkacağız. Bu aralar erken çıkamıyoruz hiç.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s