Mendoza yolunda karakola nasil dustuk!

Malargüe’den çıktıktan sonra yol kapalı havanın da etkisiyle çok güzel geldi. Yine uzun düzlükler de olsa çevre yeşillenmeye başladığından hiç sıkılmadık. 


Daha 50 km gitmiştik ki yemek molası için durduk. Tuğçe’nin motorunun patlayan arka stop’unu değiştirdik. Ruta 40 ayrımı tam bu noktadaydı ama ruta 40’ın bu kısmı oldukça bozuk olduğundan 141’den devam ettik. Yolu biraz uzatsa da stabilize yolda gitmekten daha iyi olacağı belliydi.
Bir sonraki kasaba ise Soberania Austral isimli sirin yerdi. Yemyeşil ve canlı bir kasabaydı. Pampa’dan tropik kuşağa yaklaştığımızı müjdeliyordu. Burada da durup insülinler için buz istediğimiz bir restoran önce buzları verdi sonra 5 peso istedi, yaklaşık 1 tl. Böylelikle ilk defa buzlar için para ödemiş olduk.


Kocaman bir fırtına bulutunun çevresinden dolaşarak Tunuyán adlı kasabaya vardık. Günlerdir yağmuru ıskalıyorduk şansa ama bugün kaçamayaağımız belliydi. Hatta son 15 km yağmur altında tatlı tatlı ıslanarak sürdük.


Kamp yapmayı planladığımız belediye parkının kapıları kapalıydı. Aramaya devam ettik. Çadır kuracak yer arayıp gözümüze bir iki nokta kestirmiştik ki gidip bir itfaiyeye soralım bakalım ne diyecekler dedik. İtfaiye diye gittiğimiz yer polis çıktı ve amir Marcelo bizi tesislerindeki boş bir odalarında kalmaya davet ettiler, biz de kabul edip kaldık 🙂 yemeğimizi pişirip uykuya geçtik.


Sabah rota Mendoza.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s