26 kasim 2016

Butun gece yagan yagmur sabah da kesilmedi. O bir yandan yagarken biz de kahvaliti yaptik. Yagmur bir ara dinfi, o ara toparlanip evden cikacaktik ki Alp’in motor calismak istemedi. Bir saga kos bir sola kos, olmadi. Tam umidi kesmistik ki motor servisi olan birisi arabayla gecerken motora takviye yapti ve kurtulduk 🙂 

Gunes iyice acip hava isininca, yagmurluklari giymekten vazgectik. Bunun yanlis bir karar oldugunu 10 dakika icinde anladik, bir otobus duragina siginip yagmurluklari giydik. 
Saganak yagmur altinda bazen asfalt bazen de topraktan surerek gole yaklastik. Hedefimiz golu ve volkanlari gormekti. Bir kapi cikti karsimiza, yavancilara giris 3000 peso yerliye 1500 yaziyordu. Daha bu polemige giremeden kapidaki kibarcik gorevli bize yavas yavas ispanyolca anlatti icerisini. Ne golu, ne de volkanlari bu havada goremeyecegimize karar verip geri donduk. Nasil olsa 1-2 aya ayni daglarin diger taafina gelecektik. Mevsim daha iyi olacakti.
Biz kendimizi sahile Alp de guneye dogru atacak birer plan yaptik. Yolun buyuk kismkni beraber surup, bir yerde ayrilacaktik. Yolda Los Angeles’te Alp’e aku ve yag, bize de patlayan arka ampulum sebebiyle bir yeni, iki de yedek ampul aldik.
Los Sauces’de Alp’ke rotalari ayirdik ve biz sahile dogru surduk. Lago Lanalhue’de sirin bir gol kenari kamping bulup yerlestik. Cadiri kurduktan 5 dakika sonra ise bastitan yagmurla ancak cadirdan golun manzaasinin keygini cikaabildik. Kamping 2 kisi 12000 peso ama pazarlikla 10000 oldu 🙂 Oyle motora ayri cadira ayri para yok, ne guzel 🙂
Bugun de 28000 harcamisiz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s