Fransa Bölüm 1 – France Vol 1

For English click here.

İspanya’ya gidebilmek için Fransa’dan geçmek durumundaydık. Bunun için yaklaşık 900 km yol katetmemiz gerekiyor Fransa’da.

Fransa oldukça kırsal ama bir o kadar da medeniz bir ülke.  Garip bir samimiyet anlayışları var Fransızların. Merhana, günaydın, iyi akşamlar, teşekkürler gibi klasikleri kesinlikle ihmal etmiyorlar ama muhabbet daha öteye geçmiyor.

Bir serbest kamp, bir kaç da kamping deneyimiz oldu Fransa’da. En çok etkilendiğimiz yer rotamız üzerindeki Prada kasabası oldu. Aslen bir katalan kasabası olan Prada’da her yerde katalan bayrakları asılı olsa da Fransızca konuşuluyor.

Prada’da bir belediye kampinginde konakladık. Ufak, temiz, ama öyle karavancılara göre bir kamping değildi. Prada’nın sokaklarından dağdan gelen su akıyordu şırıl şırıl. Fransızları zaten sıcak bulmuş bir de üstüne Katalan samimiyeti eklenince çok sevdik Fransa’nın bu dağ kasabasını.

Andorra’ya doğru giderkenki dağ köyleri ise ayrı bir keyifti. Yolda karşılaştığımız Marlies ve Han ile Durmuş abi ile eşine selamlar olsun 🙂

fotor1fotor2fotor3fotor5fotor6fotor9fotor4fotor7fotor8

DCIM104GOPRO
DCIM104GOPRO

fotor11fotor12fotor13fotor14fotor15fotor16

Fransa’ya bir kez daha gelip, bu sefer İspanya’dan Belçika’ya ulaşmak için Normandiya’dan geçeceğiz. Şimdilik bu kadar.

In English…

In order to reach Spain we have to cover a 900 km route at France.

France is generally a rural but a very civilized country. They have a weird sincerity. They never forget to say “good morning, hello, good bye” but the dialog never goes further.

we had one free camp and a few camping nights in France. The most impressive one was the one at Prada. Orginally a catalan city with French speaking people. We stayed in a municipal camping and it was very cute, not for caravan people.

The villages that we saw during riding to Andorra was wonderful. Greetings to Marlies and Han and aldo to Durmuş and his wife 🙂

We will come again to France in order to pass from Spain to Belgium, but at that time from Normandia coast. That’s all for now…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s