İsviçre – Switzerland

For English click here.

İsviçre bizim için bonus oldu diyebiliriz. İstanbul’dan arkadaşımı Neslihan’ın ailesi Lozan yakınlarında Morges’da yaşıyorumuş. Kendisininde orda olacağı tarihlerde bizi oraya davet etti.  Biz de rotayı oraya çevirip, İtalya’dan ayrıldık. İsviçre’ye geçiş dağlardan ve muazzam manzaralar eşliğinde oldu. Domodossola’dan Brig’e doğru sürdük. Ülke çalışkan ve medeni izlenimi verdi bize.  İlk olarak Alman etkisindeki kasabalardan geçtik ve tüm tabelalar almancaydı. Ama Morges’a yaklaştıkça Fransız etkisi başladı ve Fransa’da gibi hissetmeye başladık kendimizi.

Neslihan’ların Morges’da bir restoranı bir de oteli vardı. Restoranın yemekleri uzak ara yediğimiz en iyi italyan yemeklerini yapıyordu. Ailesi bu konuda çok titiz ve tamamiyle İtalyan aşçılardan oluşan bir mutfakları var. Restorante de la Rives…

fotor1 fotor2 fotor3 fotor4 fotor5 fotor6 fotor7

Neslihan’larda ikigün geçirdik. Morges’u gezdik ve çok beğendik. Harika isviçre alplerinden ve Lac Leman kıyısından Fransa’ya girdik. İsviçre pahalı bir yer olsa da ülke kesinlikle görmeye değer.

In English…

Switzerland was a bonus for us. Neslihan, a friend of us from Istanbul has invited us to switzerland. Her family has a restaurant and a hotel in Morges and was living there. We changed our route to switzerland and stayed with the.

Entrance to switzerland was from alpines and it was wonderful. The country seemed to be hard working and civilized a lot. At first the country was under german affect but then changed to french while riding to Morges.

The food of the restaurant had the best italian food we had up to now. That’s because of the kitchen fully operated by Italian cooks. The name is Restorante de la Rives…

We spent two days there and felt like home. From the marvellous swiss alpes to the lakeside route at Lac Leman we rode. Although it is an expensive country, no one should miss it.

İsviçre – Switzerland” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s