Trexes ve Yan Çantalarımız

Bu çantalar bu motora olur mu, çantalara motor takmışsınız, neden tekstil çanta kullanmadınız, motor çok dengesiz olur, su alıyor bu çantalar ve daha niceleri 🙂

Tura çıkmadan önce motorlara 45er litrelik Trexes’leri takacağımızı söylediğimizde insanlardan gelen Tepkilerin en öne çıkanları bunlardı 🙂

Trexes çantalarını Isparta’da üreten Kadir bize bu çantaları hediye etti, sponsorluk için ilk konuştuğumuz kişiydi ve yine yerli üretim oldukları için tercih etmiştik. Markanın sahibi Kadir Büyükünsal’ın da sıcak yaklaşımı ile hayalimiz gerçek oldu ve çantalarımıza kavuştuk, hiç hesapta olmayan iç çantaları, tutma sapları ve de kapak içi organizerları ile beraber geldi çantalar. Nasıl mutlu olduk anlatamazdık 🙂


Neden aluminyum çanta tercih ettik? İki sebebi vardı, ağır arazi sürüşü ile işimiz olmayacaktı, düştü mü yamulur en fazla ve düzeltiriz, güvenle eşyalarımızı kilitleyebiliriz diye.

Neden 35 litre değil de 45? Evet motora çanta değil de çantaya motor takmış gibi olduk doğru 🙂 ama böyle bir uzun yolda çantanın büyüklüğü daha önemliydi ve şu ana kadar hiç pişman değiliz.


Denge konusu… Motorlar durduğu yerde evet biraz dengesiz olabiliyorlar haliyle ama yürümeye başladıktan sonra ne yavaş dönüşlerde ne de virajlarda hiçbir sorun yaşamadık.

Avusturya’da 3 gün boyunca sağanak yağmurda motor sürdük, daytona botlarımız su aldı ama çantalardaki herşey kupkuruydu. Yalıtım gayet güzel olmuş, içimiz çok rahat.

Çantaları ise givinin ybr için ürettiği orjinal çanta demirine taktık. Burda da bize DRD Honda Ataşehir’deki Birol yardımcı oldu ve harika bir iş çıkardı, yine tabi ki Kadir’in bize gönderdiği detaylı montaj fotoğrafları ile.


Herşeyden çok memnunuz çantalarla ilgili, bunu bir kenara koyarsak, para verip almış olsaydık da aynı yorumu yapardık. Çantalardan gerçekten çok memnunuz geçtiğimiz bu 5000 km boyunca.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s