Lastiklerimiz Hakkında

Yola çıkarken lastik arayışımız çok yoktu, piyasadan ucuz lastik bulabileceğimizi biliyorduk fakat Sina Abi (Afyoneri) ile konuşurken bize Anlas’tan bahsetti ve oradan Enver Bey’in bize yardımcı olabileceğini söyleyip bir ön konuşma yapıp numarasını verdi. Biz de Enver Bey ile görüştük hemen akabinde.

Enver Bey’e yola tamamen yerli üretim bir lastikle çıkmamızın bizi de çok sevindireceğini ve Capra modellerinin de motorlarımıza çok uygun olduğunu iletince jet hızıyla destek oldu 🙂


Yaklaşık 5000 km oldu, genelde asfalt yollardan sürsek de kamp yerleri aramak ve burnumuzu her deliğe sokmak için bol bol toprağa da girdik yüklü motorlarla. Avusturya’da ise tüm alp virajlarını sağanak yağmur altında keyifle aldık.

Hem ben hem Tuğçe lastiklerimizden çok memnun kaldık. Fiyatları michelin muadillerine göre makul. Üstelik desen yapısı itibariyle büyük endurolarda sıklıkla kullanılan çift amaçlı lastiklerden metzeler tourance’a benzer bir yapısı olduğundan yol dışı koşullarda da fazlasıyla güven verdi.

Avrupa asfaltı çok kaliteli belki ama biz de motorun el verdiğince lastiklerimizi kullandık 🙂 virajlar çok keyifliydi, hatta bir ara çantalarımız yere değecek diye korkarken lastikler hala tam performans iş yapıyordu 🙂


Diğer bir konu ise fren. Avrupada trafik alışık olmadığımız bir hal aldı özellikle İtalya’da, birbirinin dibinden süren sürücüler aniden fren yapıp bizim de aniden fren yapmaya ihtiyaç duymamıza sebep oldu sıklıkla. Bu koşullarda da bizi hiç yarı yolda bırakmadı Capra’lar.

Yakıt tüketimi ise ne arttı ne azaldı, önceden michelin pilot street kullanırken neyse o. Ömürleri hakkında ise şunu diyebilirim ki, daha çok az bir aşınma var, bir 10bin km daha güvenle sürermişiz gibi duruyor ama bunu da zaman gösterecek.

Başlangıç


Şu anda


Tekrardan teşekkürler Anlas 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s