Diyabet Takibi – Diabetes Management

For English click here.

Diyabet ömür boyu bizimle birlikte olacak ama onu kontrol etmek aslında çok kolay. Tip 1 diyabetli birinin diyabetini kontrol altında tutması için düzenli beslenmesi, spor yapması, ve en önemlisi kan şekerini kontrol etmesi gerekmektedir. Günde 5 kez yapılan kan şekeri kontrolü, sağlıklı bir yaşam sürmenin temel ilkesi sayılabilir. Sonuçta spor da yapsak az veya dengeli de beslensek, yaptığımız insülinin miktarını belirlemek, ve tüm bu fiziksel aktiviteler sonucu gerçekten kan şekerimiz ne alemde görmek işin temelini oluşturmaktadır.

IMG_9002.JPG

Roche ile beraber çıktığımız bu yolda, bizim bu ölçümleri yapabilmemiz için bize verdikleri desteği nasıl anlatsak bilemiyorum.

İş onlara projemizden bahsetmemizle başladı. Ve ne şanslıydık ki her yerde karşılaşamayacağımız tipten iyi yürekli insanlarla karşılaştık. Bazen bizden çok heyecanlandılar ve çorbada bizim de tuzumuz olsun istediler.

Tur süresince kan şekeri ölçümlerini Roche sayesinde bol bol yapabileceğiz. Teşekkürler Roche 🙂

In English…

Diabetes is with us until we die, so we have to control it to live a healthy life. For this purpose, a good diet, sport, and measuring blood glucose level is very important. But maybe the most important of all is the measurement phase. This helps you know what is really going on.

When we mentioned about our project to Roche, they excited more than us most of the time. We were very happy to see such people.

During our trip, we will make these measurements by the help of Roche. Thank you very much 🙂

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s