Hazırlıklar – Preparations

For English click here.

Yola çıkmamıza tam bir hafta kaldı. Heyecanlı olmalıydık di mi… Ülkenin hali, yurtdışına çıkarken yanımıza almamız gereken evrakların listesi, hepsi bir gecede değişti. Gecenin 2’sine kadar korna ve silah sesleriyle demokrasi nöbeti tutanlardan uyuyamamak bir yana, tur hazırlıklarımızın da bitememiş olması şu sıralar bizi geriyor.

Ne aşamadayız bir bilgi vermek istedik.

Motorlarımızın yan çantaları yarın veya ertesi gün bize ulaşacak gbi duruyor. İlaçlarımızı aldık. Termosta insülin barındırma ile ilgili deneyler devam etmekte. Motor bakımları Yamaha yardımcı olacak mı olmayacak mı derken son dakikaya kaldı. Aşılarımızı olduk. Outdoor ekipmanlarımızın bir kısmını Kutupayısı sağladı, onları teslim aldık. Anlaş’tan sürpriz bir destek aldık ve motor başına 2 şer takım Anlaş Capra lastikle yola çıkıyoruz.

Cevap beklediğimiz yerler hala var. İyilere odaklanıp hazırlıklar için bir oraya bir buraya koşturmaya devam ediyoruz. Bu belirsizlik ise bizleri geren yegane şey. “Az kaldı” tek motivasyonumuz şu ara.

Rotamızı da avrupa için netleştirdik. Bununla ve yukarıda bahsettiğimiz diğer işlerşe ilgili yazıları da paylaşacağız.

In English…

Only one week to go. We should be very excited, but… Latest news from Turkey heven changed the list of papers to be carried when going abroad. The democracy fortificaiton with car horns and guns, combining with the unfinished preparations are stressing us a lot.

We wanted to give a brief summary about the situation.

We will have our side cases tomorrow or the day after tomorrow. Bought our medicine, experiments to carry insulin in thermos are still being conducted. Bike maintenances are hung due to the fact that we don’t know if Yamaha will provide a hand to us. Vaccinations done. We took some of our outdoor gear from Kutupayısı. Anlaş gave a surprising support and supplied us with two pairs of Anlaş Capra tyre for each bike.

We still wait answer from some companies, and we need to focus on good while running from place to place. This uncertanity is stresssing us mainly. Our only motivation is the time left to go.

The europe route got certainity, and we will sharethe details as the other ones written above in further posts.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s